publikacje > artykuły
Autor: Dorota Palka

poprzednia strona -   1  2  3  4  5  6  7   - następna strona

6. ROCZNA TEMATYKA ZAJĘĆ

Chcę mieć przyjaciela - poznanie misia Krzysia oraz pajaca Nosala.
Bajka o trzęsących się spodenkach - czyli o tym, że każdy może się bawić. Poznanie lalki Petronelki.

PAŹDZIERNIK

Zaczarowane słowa - nauka słów grzecznościowych, serduszko za dobre słowo, zachowanie.

LISTOPAD

Sukces - każde dziecko jest wyjątkowe, jest mistrzem w danej dziedzinie, rozmowa z dziećmi na temat ich sukcesów.
Serduszko - rozmowa na temat podobieństw między ludźmi. Zabawa integracyjna przy muzyce Czy chudy, czy gruby.

GRUDZIEŃ

Łańcuch - rozmowa na temat tradycji świątecznych, zwrócenie uwagi na współpracę między dziećmi i dorosłymi.
Dlaczego siedzisz w kącie - doświadczenia związane ze wspólną zabawą dzieci w grupie, słowa grzecznościowe Czy mogę się z tobą bawić?.

STYCZEŃ

Chciałem wam powiedzieć - rozmowa na temat konkretnych sutuacji z życia grupy, umie rozpoznać co jest dobre, a co złe.
Podarunek dla Ani - czyli jak dać radość innym, np. chorym dzieciom.

LUTY

Konik z plasteliny -ocena postępowania głównych bohaterów, próba uzasadnienia swoich spostrzeżeń.
Ciuciubabka - ćwiczenie spostrzegawczości, koordynacji wzrokowo - ruchowej, wykorzystanie elementów terapii pedagogicznej.

MARZEC

Wesołe i smutne miny - odgrywanie przez dzieci scenek paradramowych, rozpoznawanie stanów emocjonalnych kolegi.
Najładniejsze kłębuszki - teatrzyk kukiełkowy, zachęcanie dzieci do niesienia pomocy koledze, rozmowa z dziećmi o rzeczach, których jeszcze nie umieją zrobić.

KWIECIEŃ

Pomóz innym - historyjka obrazkowa, rozmowa na temat dzielenia się z kolegą, próba przedstawienia pozytywnego i negatywnego zakończenia opowiadania.
Bajka o dwóch kogutach - zwrócenie uwagi na koleżeńskość, wyjaśnienie powiedzenia Nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku, dziadek się śmiał i to samo miał.

MAJ

Nie mogę czekolady - rozmowa z dziećmi na temat ograniczeń wynikających z różnych chorób, alergii, uczuleń.
Kłopot - rozmowa z dziećmi na temat wzajemnej pomocy, ukazanie dzieciom sytuacji, w których mogą sobie pomagać. Rozmowa na temat uczuć: złości, radości, itp.

CZERWIEC

Smutne kaczątko - rozmowa na temat emocji, próby radzenia sobie z własnymi emocjami, rozpoznawanie emocji kolegi.
Lekcja tolerancji -wyjaśnienie słowa tolerancja, odgrywanie scenek paradramowych. Każde dziecko jest ważne, bez względu na wygląd zewnętrzy.

poprzednia strona -   1  2  3  4  5  6  7   - następna strona

odwiedzin: 21197909