baza materiałów > zabawy i ćwiczenia
Kategoria: MUZYKA I RUCH - ZABAWY PRZY AKOMPANIAMENCIE INSTRUMENTU
Podkategoria: UWRAŻLIWIAJĄCE NA RÓŻNE ELEMENTY MUZYKI
Zabawy z deszczem
[ wyrabianie reakcji na zmiany tempa ]
Na dywanie nauczycielka rozkłada szarfy "kałuże". W "kałużach" umieszczone są instrumenty wykonane z kubków po jogurtach.

W rytmie ćwierćnut wystukiwanym na bębenku bieg "między kałużami".

Na przerwę w muzyce "deszcz przestał padać" dzieci przechodzą do przysiadu obok najbliżej leżącej szarfy. Biorą kubki po jogurtach. Na każdym kubku założone są dwie, trzy gumki. Dzieci grają przy pomocy gumek naśladujących spadające krople deszczu.

Na sygnał - dźwięk bębenka, rytm ósemkowy: bieg na palcach "uciekamy przed deszczem", przejście do przysiadu i uderzanie opuszkami palców o podłogę "spadający deszcz".