baza materiałów > zabawy i ćwiczenia
Kategoria: ZESTAWY ZABAW I ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH
Podkategoria: ZESTAWY OGÓLNE - W SALI
Zestaw zabaw i ćwiczeń gimnastycznych [058]
1. Marsz po okręgu koła.

2. Pada deszcz - zabawa orientacyjno - porządkowa.
Każde dziecko zajmuje miejsce w obręczy. Obręcze rozłożone w dowolnych miejscach, w równych odległościach między sobą. Dzieci maszerują w dowolnych kierunkach między obręczami. Na hasło "pada deszcz" - zajmują miejsca w obręczach. Stają nieruchomo pozostając w takiej pozycji przez kilka sekund.

3. Szukamy grzybów - ćwiczenie dużych grup mięśniowych.
Obręcze to "drzewa". Dzieci chodzą między "drzewami" i "szukają grzybów". Wykonują skłony, przysiady i ponownie maszerują.

4. W tunelu - ćwiczenie z elementem czworakowania.
Nauczycielka trzyma jedną ręką obręcz "tunel". Dzieci zachowując równe odległości między sobą, kolejno na czworakach przechodzą przez "tunel". Należy zwrócić uwagę na dłonie, które podczas ćwiczenia mają przylegać do podłoża.

5. Wichura i drzewa - ćwiczenia tułowia.
Dzieci zajmują miejsca w obręczach. Są "drzewami". Na hasło "wichura", wykonują skłony, wykonują skręty tułowia i zataczają rękami łuki.

6. Kałuża - ćwiczenie z elementem równowagi.
Obręcze leżą w niewielkiej odległości od siebie, tworząc wąskie przejścia. Dzieci chodzą między "kałużami", tak aby do nich nie wpaść.

7. Skok do kałuży - zabawa skoczna
Dzieci maszerują w dowolnych kierunkach między obręczami. Na hasło "wskakuj do kałuży" - wykonują skok obunóż do obręczy.