baza materiałów > zabawy i ćwiczenia
Kategoria: ZESTAWY ZABAW I ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH
Podkategoria: ZESTAWY OGÓLNE - W SALI
Zestaw zabaw i ćwiczeń gimnastycznych [036]
1. Marsz w kole.

2. Bieg między drzewami.
Dzieci podzielone na dwie grupy. Każde dziecko z pierwszej grupy bierze do ręki liść (liście w pojemniku stojącym w wyznaczonym miejscu. Zajmują dowolne miejsca w sali, poruszają rękami z trzymanym liściem (drzewa). Pozostałe dzieci spacerują między "drzewami". Na hasło "bieg" dzieci drobnymi krokami przemieszczają się między "drzewami". Odpoczywają podczas biegu - swobodne skłony w przód i na boki. Zmiana ról.

3. Tunel.
Dzieci podzielone na dwie grupy. Piersza grupa tworzy tunel (klęczą na kolanach i podpierają się rękami). Pozostałe na czworakach jedno za drugim przechodzą przez tunel.

4. Wąska leśna droga.
Podział na dwie grupy. Dzieci "gęsiego" za wyznaczonym dzieckiem idą "między drzewami" (grupy muszą się mijać. Grupy zaczynają marsz od przeciwnych stron.

5. Wspinaczka na drzewo.
Wszystkie dzieci zajmują dowolne miejsca w sali. Przechodzą do przysiadu. Powoli naśladują wspinanie się po drzewie - przechodzą do pozycji stojącej, następnie również powoli przechodzą do przysiadu.

6. Korzenie.
Dzieci wykonują przeskoki obunóż "przez korzenie drzew".

7. Leżenie przodem. Podparcie na łokciach - odpoczynek pod "drzewem". Uniesienie raz jednej, raz drugiej nogi w górę - lekkie dotknięcie liści krzaków palcami nóg (dzieci przebierają palcami).

8. Swobodny marsz za prowadzącą.