baza materiałów > zabawy i ćwiczenia
Kategoria: ZESTAWY ZABAW I ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH
Podkategoria: ZESTAWY OGÓLNE - W SALI
Zestaw zabaw i ćwiczeń gimnastycznych [021]
1. W dowolnych miejscach w sali rozłożone szarfy w trzech kolorach. Swobodny marsz między nimi w rytmie muzyki z płyty CD.

2. Na przerwę w muzyce podchodzą do najbliżej leżącej szarfy i przeciąga ją od dołu do góry. Po wykonaniu zadania, kiedy ponownie usłyszą muzykę maszerują swobodnie między szarfami.

3. Przechodzą do leżenia tyłem. W rękach wyciągniętych wzdłuż tułowia trzymają szarfy. Unoszą je powoli nad głowę i z powrotem opuszczają.

4. Stają w lekkim rozkroku twarzami zwrócone do prowadzącej. W prawych rękach trzymają szarfy. Na hasło "machamy do pani" unoszą ręce w górę i wykonują płynne ruchy raz w lewo, raz w prawo.

5. Przechodzą do leżenia na plecach. Przed stopami leżą szarfy. Na hasło "unosimy szarfy", chwytają stopami szarfy i powoli unoszą je do góry,a następnie powoli opuszczają nogi na podłogę.

6. Dobierają się parami. Jedno dziecko zakłada szarfę - konik, drugie trzyma szarfę w rękach. Podskakują z nogi na nogę, po okręgu koła. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy, dzieci zamieniają się rolami.

7. Szarfy uformowane w kształcie koła. Przylegają jedna do drugiej. Dzieci wykonują podskoki obunóż przeskakując do kolejnych szarf.

8. W trzech miejscach nauczycielka układa trzy obręcze w kolorach szarf. Dzieci biegają po sali trzymając w rękach szarfy. Na hasło "odkładamy szarfy", każde dziecko podbiega do odpowiadającej kolorem obręczy i umieszcza w niej szarfę.

9. Marsz swobodny po okręgu koła za prowadzącą.
odwiedzin: 20910034