baza materiałów > zabawy i ćwiczenia
Kategoria: ZESTAWY ZABAW I ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH
Podkategoria: ZESTAWY OGÓLNE - NA POWIETRZU
Zestaw zabaw i ćwiczeń gimnastycznych [011]
[ na powietrzu ]
MIEJSCE ZABAWY: przedszkolne podwórko.

1. Zabawy samorzutne na podwórku z wykorzystaniem papierowych samolotów.

2. Zabawa ruchowa z elementem współzawodnictwa (wcześniej dzieci zostają zapoznane z "drogą" bagażu na lotnisku). Dzieci ustawione w szeregi (ich liczba zależna od ilości dzieci), w niewielkich odległościach jedno od drugiego. Każdy szereg ustawiony jest tyłem do następnego. Przed ostatnim dzieckiem leżą duże klocki, pudła ("walizki"). Na hasło "start" dzieci podają pakunek z rąk do rąk. Pierwsze dziecko, kiedy walizka dociera do niego, układa je obok siebie.

3. Zabawa ruchowa Samoloty.
Dzieci otrzymują emblematy na szyję z cyframi, np. 6, 7, 8. Nauczycielka wyznacza trzy hangary i oznacza je odpowiednimi cyframi. Dzieci poruszają się w dowolnych kierunkach z wyciągniętymi rękami "skrzydłami", równocześnie naśladując dźwięk lecącego samolotu. Na podniesioną w górę czerwoną chorągiewkę "samoloty" zatrzymują się, aby wysłuchać polecenia, np. samoloty nr 8 do hangaru nr 6, itp. Wskazane samoloty lecą do hangaru, pozostałe stoją nieruchomo. Opuszczona chorągiwka pozwala pozostałym samolotom latać. Uwaga! Każda grupa samolotów przez jedną "partię" zabawy odpoczywa.