baza materiałów > zabawy i ćwiczenia
Kategoria: ZESTAWY ZABAW I ĆWICZEŃ PORANNYCH
Podkategoria: ZESTAWY OGÓLNE
Zestaw zabaw i ćwiczeń porannych [043]
1. Dzieci zajmują dowolne miejsca w sali. Przechodzą do wybranej przez siebie pozycji leżącej. Na sygnał "dzwoniącego budzika" powoli wstają, przeciągają się i ziewają.

2. Szybki chód - zabawa pobudzająco - hamująca.
W rytmie akompaniamentu dzieci swobodnie przemieszczają się po sali. Wymijają się bez potrącania. Na sygnał "głośny akord" przechodzą do przysiadu.

3. Kukułka w zegarze - doskonalenie sprawności ruchowej.
Dzieci zajmują dowolne miejsca w sali przechodząc do przysiadu. Nauczycielka naśladuje głos wydawany przez kukułkę. Kiedy kuka, np. dwa razy dzieci wykonują dwa przysiady.

4. Tik tak - ćwiczenie tułowia.
Dzieci zajmują dowolne miejsca w sali. Przechodzą do lekkiego rozkroku, kładą ręce na biodrach i wykonują rytmiczne skręty tułowia. Równocześnie powoli w rytmie ćwierćnut wypowiadają "tik tak tik tak".

5. Bim bam - ćwiczenie użytkowe.
Dzieci rytmicznie skaczą słuchając poleceń nauczycielki. Skoki obunóż w lewo, w prawo, w tył, w przód: bom, bom; przeskakiwanie z nogi na nogę: bim, bim; skoki obunóż w miejscu: bam, bam.

6. Głowa pracuje - ćwiczenie głowy i mięśni szyi.
Spokojny marsz z rytmicznym unoszeniem głowy w górę, w dół, zgodnie z wypowiadanym przez prowadzącą: tik, tik, tik.
odwiedzin: 21022091