baza materiałów > zabawy i ćwiczenia
Kategoria: ZESTAWY ZABAW I ĆWICZEŃ PORANNYCH
Podkategoria: ZESTAWY OGÓLNE
Zestaw zabaw i ćwiczeń porannych [033]
1. Marsz w dowolnych kierunkach. Nauczycielka maszeruje między dziećmi rozdając szarfy.

2. Umówiony sygnał oznacza zatrzymanie się, ułożenie szarfy przed sobą (z zachowaniem niewielkich odległości).

3. Bieg między rozłożonymi szarfami. Na hasło "dołek" wskoczenie do środka najbliżej leżącej szarfy. Następnie na hasło "wychodzimy z dołka" przeciąganie szarfy od dołu do góry. Zabawę powtarzamy 2-3 razy.

4. Dzieci "krety" wychodzą na spacer - czworakowanie między szarfami. Hasło "zmęczone krety" oznacza wejście do szarfy, ułożenie sią na wybranym boku. Zabawę powtarzamy.