baza materiałów > zabawy i ćwiczenia
Kategoria: ZESTAWY ZABAW I ĆWICZEŃ PORANNYCH
Podkategoria: ZESTAWY OGÓLNE
Zestaw zabaw i ćwiczeń porannych [021]
1. Marsz "gęsiego" w dowolnych kierunkach po sali za prowadzącą. Każde dziecko wybiera z kosza piłkę.

2. Dzieci zajmują dowolne miejsca na dywanie. Przechodzą do leżenia na plecach. Unoszą piłki nad głowy, następnie za głowy. Ćwiczenie powtarzają kilka razy.

3. Przechodzą do leżenia na brzuchach. Ręce wyciągnięte do przodu. Trzymają w nich piłkę. Na raz powoli starają się unieść ją i utrzymać kilka sekund w powietrzu. Na dwa - kładą piłki na dywanie i odpoczywają.

4. Przechodzą do pozycji stojącej. Każde dziecko kładzie piłkę na głowie i przez kilka sekund próbuje ją na niej utrzymać.

5. Zabawa ruchowa Gorąca piłka.

Dzieci robią koło. Wybrane dziecko zajmuje miejsce w jego środku. Rzuca do dowolnie wybranych dzieci piłkę, które starają się ją chwycić. Kiedy wypowie hasło "gorąca piłka", dziecko do którego skierowana jest piłka nie chwyta jej. Jeżeli zareaguje odpowiednio na hasło zajmuje miejsce dziecka w środku koła.