baza materiałów > zabawy i ćwiczenia
Kategoria: ZESTAWY ZABAW I ĆWICZEŃ PORANNYCH
Podkategoria: W FORMIE OPOWIEŚCI RUCHOWYCH
Na wycieczce
Dzieci tworzą pociąg i w rytmie bębenka przeskakują z nogi na nogę za prowadzącym dzieckiem.

- Dojechaliśmy do celu. Jesteśmy w górach. Podziwiamy piękne widoki - dzieci robią daszek nad oczami i spoglądają raz w prawą, raz w lewą stronę.

- W górach żyją różne zwierzęta: kozice, świstaki, orły. Za chwilę zamienimy się w "orły" - dzieci wyciągają ręce na boki i unosząc je powoli w dół i w górę "fruwają wysoko ponad górami".

- Teraz jesteśmy niedźwiedziami - dzieci przenoszą ciężar z nogi na nogę.

- Niedźwiedzie się zmęczyły, odpoczywają na polanie i głęboko oddychają - dzieci przechodzą do siadu, nogi w lekkim rozkroku, wciągają powietrze nosem, wypuszczają ustami.

Misie idą spać - dzieci przechodzą do leżenia na boku.

- Nagle na polanie pojawiły się zające - dzieci przechodzą do przysiadu, palce to uszy, podskakują przemieszczając się w dowolnych kierunkach w sali.