baza materiałów > zabawy i ćwiczenia
Kategoria: ZESTAWY ZABAW I ĆWICZEŃ PORANNYCH
Podkategoria: W FORMIE OPOWIEŚCI RUCHOWYCH
Dzieci leżą na dywanie.

- Zamykamy oczy i wyobrażamy sobie płynące po niebie ciemne chmury. Nagle zrywa się wiatr - przechodzą do pozycji stojącej i kołyszą rękami w różne strony.

- Szumi i zawodzi coraz mocniej - szuuu... szuuuu.... dzieci powtarzają.

- Zaczyna padać deszcz. Najpierw pojedyncze krople plim, plim, plim - dzieci przechodzą do przysiadu i uderzają o podłogę końcówkami palców.

- Po chwili jest ich coraz więcej - uderzają palcami coraz szybciej.

- Liście spadają na ziemię. Smutno wyglądają nagie drzewa, które kołyszą się na wietrze - ręce uniesione w górę, dzieci powoli przechodzą do przysiadu.

- Niebawem wszystko zasypie śnieg. Przyroda zapadnie w długi sen. Obudzi się dopiero kiedy nastanie wiosna - dzieci przechodzą do leżenia na boku, zamykają oczy i przez chwilę pozostają w bezruchu.