baza materiałów > zabawy i ćwiczenia
Kategoria: ZESTAWY ZABAW I ĆWICZEŃ PORANNYCH
Podkategoria: Z ELEMENTAMI ĆWICZEŃ WERONIKI SHERBORNE
Zestaw zabaw i ćwiczeń porannych z elementami ćwiczeń Weroniki Sherborne [001]
1. Dzieci maszerują dwójkami w dowolnych kierunkach po sali.

2. Zwrot twarzami do siebie, rytmiczne wyklaskiwanie w dłonie partnera rytmu refrenu znanej piosenki. Podczas śpiewu zwrotki dzieci zwrócone do siebie tyłem, opierają sie plecami.

3. Biegają w dowolnych kierunkach po sali. Na określony sygnał dobierają się parami, chwytają za ręce i przechodzą do przysiadu.

4. Jedno dziecko z pary robi "mostek". Drugie obchodzi kolegę na czworakach. Przechodzi: pod, przed, dookoła, przez.

5. Dziecko zwija się w kłębek. Tworzy "paczkę". Współćwiczący stara się rozwinąć "paczkę" ciągnąc za ręce i nogi.

6. Dzieci w parach stają twarzami do siebie, trzymają się za ręce. Odchylają się od siebie i przechodzą do przysiadu. Następnie powracają do pozycji wyjściowej.

7. Dzieci tworzą dwa szeregi. Stają twarzami do siebie. Na określony sygnał wykonują skoki "sprężynki" - zbliżają się do siebie, nastepnie w dalszym ciągu skacząc powracają na swoje miejsca.

8. Na zakończenie ćwiczeń dzieci pozostają w parach. Dotykają się rękami, czołem, kolanami.