Leśny spacer
Zanim na dobre zagości jesień, warto wybrać się na spacer do lasu lub parku. Wprowadzeniem może być proponowane opowiadanie, dzięki któremu dzieci dowiedzą się jakie są charakterystyczne cechy jesieni.

Wojtek z rodzicami maszeruje po lesie.
- Jak tutaj pięknie - mama rozgląda się ciekawie.
- Posłuchajcie śpiewu ptaków. Wkrótce nastanie jesień i wiele z nich odleci do ciepłych krajów.
- Jaki przyjemny zapach - Wojtek głęboko wciąga leśne powietrze.
- Pachnie choinkami i leśnym runem - tłumaczy mama.
Nagle widzi zająca, który stoi na dwóch łapach, postawił uszy słuchając leśnych odgłosów.
- Zajączek, mamo popatrz - chłopak wesoło klaszcze w dłonie. Zając podrywa się i wielkimi susami skacze w zarośla.
- O! Przestraszył się - zasmuciła się mama.
- Zwierzęta leśne są bardzo czujne. Słyszą każdy szelest.
Nagle zza drzewa usłyszeli głos taty. - Popatrzcie co znalazłem.
- Grzyb, grzyb, jaki duży - Wojtek zapomniał o zajączku i z zachwytem oglada dorodną kanię.
- Ogromny, zjemy go na kolację.
- Ha, ha, ha! Popatrzcie - śmieje się mama.- Proszę, a ja mam maślaka i parę kurek.
- A to co takiego? - Wojtek wyciąga rękę w kierunku czerwonego kapelusza.
Rodzice podbiegają do syna. - Nie dotykaj, to muchomor! Wspaniały okaz, jednak bardzo trujący. Nie wolno go niszczyć, jest wspaniałą ozdobą lasu.
odwiedzin: 20913551