Wiosenny spacer
Autor: Marzena Kopeć
Opowiadanie stanowi fragment scenariusza z zakresu wychowania muzycznego. Treść opowiadania można przedstawić przy pomocy instrumentów perkusyjnych oraz przedmiotów wydających charakterystyczne dźwięki. Dzieci o ich wyborze decydują same podczas prezentacji opowiadania.
• scenariusz zajęć muzycznych Wiosenny spacer

Kasię obudziło głośne szczekanie Puszka, który skrobiąc łapkami po drzwiach jej pokoju domagał się wyjścia na spacer. Był wiosenny słoneczny poranek. Kasia zabrała swojego przyjaciela do parku. Spacerując po alejkach wsłuchiwała się w lekki szum wiatru. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że wiosenna pogoda płata czasem figle. Zerwał się wiatr. Zaczęły spadać pojedyncze krople deszczu, przechodząc w coraz to gęściejszy ciepły deszcz. Zaczęła się prawdziwa wiosenna ulewa, która przerodziła się w burzę. Kasia wzięła pieska na ręce i zaczęła co sił biec w stronę swojego domu.
Kiedy dotarła na miejsce była cała mokra. Zaczęła mocno kichać apsiu, apsiu. Mama pomogła Kasi szybko się osuszyć. Podała jej gorącą herbatę z malinowym sokiem, a jej wierny towarzysz wygrzewał się przy kaflowym piecu.